Szyba, owiewka

Zamieszczamy tu opisy co dadalismy do swoich motocykli i czy jestesmy z rzeczy zadowoleni czy nie.
Janek1200

Postautor: Janek1200 » środa, 2 października 2013, 20:52

fajnie pogadać, bo to nie forum tworzy ludzi , tylko ludzie tworzą forum

Idzie koniec sezonu i będzie przybywać tematów co to można gadać i gadać a i tak się nie wyczerpią .

No więc skoro gadamy , to powiem ,że lubię bez szyby.
Ale z czystej przyzwoitości nie nazwę nikogo lanserem czy gejem bo ma szybę , sakwy, frędzle, ogon szopa czy lisa, zapierdala , czy jedzie spokojnie bo lubi podziwiać okolicę.
Światowi naukowcy po wieloletnich badaniach orzekli jednoznacznie ,że o gustach się nie dyskutuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Holender
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie

Postautor: Holender » środa, 2 października 2013, 21:03

Umberto, przecież my tak dla zabicia jesiennej nudy i z uśmiechem na ustach pier..limy ! :-D
Nie bierz wszystkiego serio, nie warto. A że różnice zdań są to dobrze, przynajmniej człowiekowi się nie nudzi. Nawet nie rusza mnie że ktoś się wyśmiewa z mojej wolnej, turystycznej jazdy - ma prawo bo nie zna przesłanek jakie mną kierowały przy zakupie XJR-y. Bitels , w żadnym miejscu nie wyśmiewałem ani Twojego stosunku do motocykla ani Twojego sposobu jazdy, nikogo też nie nazwałem lanserem czy pozerem. Nie rozumiem po prostu ludzi którzy swój sposób jazdy i traktowania motocykla uważają za jedynie słuszny i narzucają innym swoją opinię jako ostateczną i nie podlegającą dyskusji. Sposobów użytkowania motocykla jest milion pięćset sto dziewięćset i nikt mi nie powie że jeden jest lepszy od drugiego, wszystko zależy od człowieka, jego preferencji i gustów. Czy naprawdę tak trudno jest zrozumieć że ktoś lubi turystyczną jazdę na moto ? I czy ma tu jakiekolwiek znaczenie ile toto ma do setki czy jaki v-max ? XJR-ę kupiłem bo jest pięknym, klasycznym, motocyklem, jakże innym od współczesnych transformersów. Cenię ją za potężny moment obrotowy, elastyczność silnika, stabilność na drodze a przyspieszenie wykorzystuje głównie przy wyprzedzaniu. I nie wstydzę się że u mnie motocykl jest prawie zawsze czysty i zadbany, taką mam już naturę że nie cieszy mnie brud i rdza na sprzęcie. Ale też nie kpię z nikogo kto zachowuje się odmiennie- to jego sprawa i tyle. Tolerancja, to powinno dominować w tej dyskusji. A tak na koniec, jeśli ktoś koniecznie powiązuje wyczyszczony i zadbany motocykl z lansem może się srodze mylić ! Kumpel który siedzi w tematyce BMW mówił, że podobno sprzedają błoto w sprayu do GS-ów co by przed wjazdem na bulwar hardkorowo wyglądały :mrgreen: Ale to pewnie tylko plotki ;-) :-)
P.S.
Cholera, po co ja to wszystko pisałem, przecież jeżdżę bez szyby i kufrów (a nawet tankbaga) :shock: 8-)
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie

Postautor: Unfamiliar » środa, 2 października 2013, 21:20

Bitels pisze:Jeszcze jedno, (bo się wkurwiłem) i kończę tę niemęską dyskusję.

Nie kończ. Sam przecież na zlocie mówiłeś, że kochasz wqrwiać i prowokować...

Niniejszym najmocniej przepraszam każdego kogo uraziłem świadomie i nieświadomie. Wiem, że nie mam racji. Jestem małostkowy i samolubny.
Przyjmuję wszelką krytykę, bo czemu nie?
[wszystko przez ten brak emotek. A może balth miał onegdaj rację?]

krzysiek 525tds
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2004
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: krzysiek 525tds » środa, 2 października 2013, 21:30

Panowie kto ma ten :zdrowko:
Pozdrawiam - Krzysiek

Awatar użytkownika
Holender

Postautor: Holender » środa, 2 października 2013, 21:37

Krzysiek ma rację, teraz należało by przepłukać wysuszone gardła złotym płynem ku zdrowotności !

:zdrowko:

Awatar użytkownika
mariuszdg
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » środa, 2 października 2013, 22:01

Janek1200 pisze: to powiem ,że lubię bez szyby.

Janek. przeca Ty prawie FJtą śmigasz ;-) :rotfl:
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » środa, 2 października 2013, 22:09

Holender71, błoto w spayu :mrgreen: . Szczyt szczytów :zdrowko: .

Awatar użytkownika
mariuszdg
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » środa, 2 października 2013, 22:26

artur pisze:
krzysiek 525tds pisze:Fakt - lansik bez szybki ok jest

http://www.motogen.pl/Swiat-wedlug-Wiew ... 16925.html

czytałem kiedyś ten artykuł, jak znajdę chwilę to się odniosę, ale już w innym wątku (pewnie nowym). Ogólnie cała forma mi się nie podoba (do treści się nie czepiam, bo felieton ma być subiektywny już założenia). Troszkę to odczytuję jako dodawanie sobie męskości i utwierdzanie samego siebie przez Wiewióra który to nagle odkrył motocykl pt: "GSX1400" - to tak w skrócie. Gdy czytam w szeroko pojętej prasie motocyklowej artykuł, czy komentarz autora zaczynający się od słów: "wieloma motocyklami jeździłem" to mam dosyć i odkładam na półkę...

osobiście to już nie mogę się doczekać kiedy znów założę żagiel do swojej. Jest mi teraz zimno jak cholera bez tej szyby. Mam gdzieś czy pasuje czy nie i co sobie inni myślą w tym temacie. Jeździłem "z" i jeździłem "bez". Ogólny bilans jest taki, że już odkupiłem (mam taką nadzieję) od Jurka identyczną jak miałem.

Bitels

Postautor: Bitels » środa, 2 października 2013, 23:41

Owiał mnie wiater (sic!) jak wracałem z konczerto i guma przy majtach się poluźniła - przecież z Lechem mamy odmienne zdania z urzędu jakby i lubimy się wykłócać - choćby ot, dla zasady ;). Tylko jakoś wyjątkowo bez wrodzonego wdzięku, wyskoczył z tym lanserem, a to krzywda dla mię straszna, bo nienawidzę wypucowanych chromów, frędzli, wyprutych tłumików i krzykliwych plasticzanych kolorów i kupiłem prosty, mocny motur do zapierdalania, wlaśnie dlatego, że naprawdę uważam że motur do tego służy po prostu. IMHO!!!
Ale tak w ogóle to jestem spokojny jak czarnoleskie lipy.
Holendrze drogi, mam nadzieję, że nie odebrałeś moich bazgrołow w ten sposób, że wyśmiewam turystyczne jeżdżenie. Absolutnie nie mam z tym problemu, chodziło mi o to, że jak ktoś jeździ turystycznie, to zwykle nie potrzebuje motocykla który ma 1300ccm w rzędzie, 100 kucy i pali dychę. Niech sobie każdy jednak jeździ czym chce i w swoim stylu, chodzi bardziej o to, czy dana maszyna jest dla niego idealna, czy nie czułby się lepiej na TDM albo drag starze (jeżeli yamaha). Tu jednak znów wracamy do gustów, jak widać XJR podoba się przedstawicielom wielu podgatunków. I dobrze - znaczy się: UJM z prawdziwego zdarzenia.
EDIT:
Cezary, wrzuciłem ten zacny utfur na fb, z dedykacją dla motocyklistów. Zalajkował... Andrzej Rdułtowski :) Znany też jako Zmora.

Awatar użytkownika
artur
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie

Postautor: artur » czwartek, 3 października 2013, 06:53

Bitels pisze:wypucowanych chromów

Bitels pisze:wyprutych tłumików

a ja lubię !
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
umberto
Model i rocznik moto.: ArtBikeGarage Limited Edition

Postautor: umberto » czwartek, 3 października 2013, 07:22

krzysiek 525tds,
Holender71,
ja to wszystko rozumiem. Od tego jest forum.
Chodziło mi tylko o to, by nie zrobiło się nadmiernie nerwowo tylko dlatego, że Bitels to pozer a Unfamiliar pedał. Czy może odwrotnie..

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

GhostDog
Model i rocznik moto.: RP02

Postautor: GhostDog » czwartek, 3 października 2013, 07:33

Umberto, pozwól, że się z Tobą nie zgodzę:
dupa jest zawsze z tyłu!

Awatar użytkownika
farba
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » czwartek, 3 października 2013, 08:47

No to teraz się porobi... Dopóki temat był w luźnych ,wypowiedzi można było z założenia traktować luźno i posty pisać "luzując szelki" .
No a teraz to niewiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Holender

Postautor: Holender » czwartek, 3 października 2013, 09:02

I fajnie że wszystko wyszło na prostą, a odnośnie uwagi o najbardziej do mnie (mojego stylu jazdy? ) pasującym motocyklu, to zgodzę się w zupełności że taki np. Bonneville T100 lepiej by mi pasował. Nieszczęście polega na tym że raczej nie będzie mnie stać na drugi motocykl a sprzedaży mojej czarnej chyba bym nie przełknął :rozpacz: :-) Zbyt wiele ma zalet i zbyt wiele pracy w nią włożyłem aby wyglądała tak jak wygląda. Ale z drugiej strony "nigdy nie mów nigdy" ;-) Drag Stara próbowałem i powiem że nie moja bajka, na TDM bardzo fajnie się jeździ i brzmi jak trzeba, ma tylko ten minus że mało przypomina klasyka, a i chromu i polerek które lubię na równi z Arturem - nie uświadczysz. Zdecydowanie T-100. A z czterocylindrowców CB 750 K1 :-) Z miłą chęcią przygarnąłbym też CB 450 K1, Świetny motorek na niedzielne spacerki wokół komina :
http://www.youtube.com/watch?v=sslMBRQLA8M
Zdecydowanie moje klimaty.

GhostDog
Model i rocznik moto.: RP02

Postautor: GhostDog » czwartek, 3 października 2013, 09:05

Holender a wzmianka na temat dupy? :)

Awatar użytkownika
Holender

Postautor: Holender » czwartek, 3 października 2013, 09:11

GhostDog pisze:dupa jest zawsze z tyłu!

Zgadzam się z Tobą w 100 % :-P :mrgreen:

Awatar użytkownika
piontek
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » czwartek, 3 października 2013, 16:45

Czyli co wyszło: szyba to kupa czy bez szyby jest git?
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
farba
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa

Postautor: farba » czwartek, 3 października 2013, 17:28

Szyba pretekstem do picia :mrgreen:

Awatar użytkownika
thomy
Model i rocznik moto.: XJR..brak

Postautor: thomy » czwartek, 3 października 2013, 21:44

Holender71 pisze:Umberto, przecież my tak dla zabicia jesiennej nudy i z uśmiechem na ustach pier..limy ! :-D
Nie bierz wszystkiego serio, nie warto. A że różnice zdań są to dobrze, przynajmniej człowiekowi się nie nudzi. Nawet nie rusza mnie że ktoś się wyśmiewa z mojej wolnej, turystycznej jazdy - ma prawo bo nie zna przesłanek jakie mną kierowały przy zakupie XJR-y. Bitels , w żadnym miejscu nie wyśmiewałem ani Twojego stosunku do motocykla ani Twojego sposobu jazdy, nikogo też nie nazwałem lanserem czy pozerem. Nie rozumiem po prostu ludzi którzy swój sposób jazdy i traktowania motocykla uważają za jedynie słuszny i narzucają innym swoją opinię jako ostateczną i nie podlegającą dyskusji. Sposobów użytkowania motocykla jest milion pięćset sto dziewięćset i nikt mi nie powie że jeden jest lepszy od drugiego, wszystko zależy od człowieka, jego preferencji i gustów. Czy naprawdę tak trudno jest zrozumieć że ktoś lubi turystyczną jazdę na moto ? I czy ma tu jakiekolwiek znaczenie ile toto ma do setki czy jaki v-max ? XJR-ę kupiłem bo jest pięknym, klasycznym, motocyklem, jakże innym od współczesnych transformersów. Cenię ją za potężny moment obrotowy, elastyczność silnika, stabilność na drodze a przyspieszenie wykorzystuje głównie przy wyprzedzaniu. I nie wstydzę się że u mnie motocykl jest prawie zawsze czysty i zadbany, taką mam już naturę że nie cieszy mnie brud i rdza na sprzęcie. Ale też nie kpię z nikogo kto zachowuje się odmiennie- to jego sprawa i tyle. Tolerancja, to powinno dominować w tej dyskusji. A tak na koniec, jeśli ktoś koniecznie powiązuje wyczyszczony i zadbany motocykl z lansem może się srodze mylić ! Kumpel który siedzi w tematyce BMW mówił, że podobno sprzedają błoto w sprayu do GS-ów co by przed wjazdem na bulwar hardkorowo wyglądały :mrgreen: Ale to pewnie tylko plotki ;-) :-)
P.S.
Cholera, po co ja to wszystko pisałem, przecież jeżdżę bez szyby i kufrów (a nawet tankbaga) :shock: 8-)

Głosuje na Ciebie w wyborach tylko bez kufra turystycznie to odpada ;-) ,bo bez szyby,tankbaga i navii da sie ale jak ktoś lubi to niech ma :-)

krzysiek 525tds
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2004
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: krzysiek 525tds » czwartek, 3 października 2013, 23:02

umberto :mrgreen:
Pozdrawiam - Krzysiek

Bitels

Postautor: Bitels » czwartek, 3 października 2013, 23:41

piontek pisze:Czyli co wyszło: szyba to kupa czy bez szyby jest git?

dokładnie tak.

Awatar użytkownika
Holender

Postautor: Holender » piątek, 4 października 2013, 10:56

dokładnie tak.

Bez nadinterpretacji proszę ! :) Wyszło tyle że XJR-a najlepiej wygląda bez szyby, tudzież kufrów i innych sakw. I pod tym się podpisuję. Ale że od czasu do czasu człowiek śmignie jakąś dłuższą traskę to są one niestety niezbędne i trzeba przeżyć zniesmaczone miny ortodoksyjnie nastawionych ( i nie jeżdżących turystycznie) użytkowników tego pięknego motocykla. ;-)

thomy pisze:Głosuje na Ciebie w wyborach tylko bez kufra turystycznie to odpada ;-)

Wziąłem sobie to do serca i właśnie zakupiłem 55 litrową Maxię 3 od Givi. :-) :zdrowko:

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005

Postautor: jacekxjr78 » piątek, 4 października 2013, 11:06

Holender71 pisze: 55 litrową Maxię 3 od Givi

no to jest nas dwoch :-P

Awatar użytkownika
rkluczyk
Model i rocznik moto.: FJR 1300 RP13
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » sobota, 5 października 2013, 10:33

Utwór dla wszystkich miłośników nakedów, tych z szybą i bez. wiater wieje Tak żeby na luz wrzucić.

Bitels

Postautor: Bitels » sobota, 5 października 2013, 13:33

No bylo, Cezary wrzucil

danzig00

Postautor: danzig00 » niedziela, 6 października 2013, 19:03

Ogólny bilans jest taki, że już odkupiłem od Jurka identyczną jak miałem.

Nie identyczną !!!! tylko zarąbiście lepszą - Mariusz

Awatar użytkownika
mariuszdg
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » poniedziałek, 7 października 2013, 18:32

bardziej opływowa, bo bez naklejek ;-)

Awatar użytkownika
Tomson
Model i rocznik moto.: HONDA CBX 1000, CBR 1000

Postautor: Tomson » wtorek, 8 października 2013, 09:18

No wreszcie powoli kończycie tę nierówną walkę, bo ile można dyskutować - z owiewką czy bez, taka czy sraka, lanser czy pedał - no kuźwa opamietajcie się ;-) . No ja rozumiem, że pora zimowa się zbliża i robi się trochę nudno, a i sprzęta trzeba powoli do garażu odstawić, ale Chłopy - dajcie żyć :lol: Starczy, bo się wciągnę w tę polemikę, a nie chce mi się.

Janek1200

Postautor: Janek1200 » wtorek, 8 października 2013, 19:36

a ja myślałem ,że o oliwie można najwięcej pierdołów wyciągać :mrgreen:

Bitels

Postautor: Bitels » wtorek, 8 października 2013, 21:07

Ja o oleju nie podyskutuje bo nie obchodza mnie sprawy techniczne. W ogole sie zastanawiam o czym w takim razie mozna pisac. Na nartach nie jezdze. Moze jednak o balecie a watek szyb zamknijmy, bo faktycznie niemeski i bez sensu. Wniosek jedyny sluszny brzmi przeciez : robta co chceta. Jak zawsze.

Wróć do „Dodatki do motocykli.”