Krewniacy

Informacje o akcjach oddawania krwi, o akcjech dla innych ...
MadMike

Krewniacy

Postautor: MadMike » piątek, 10 października 2008, 10:30

Panowie, mam pomysł i prośbę głównie do admina.

Jako że jesteśmy już dość pokaźną grupą może warto by było zaangażować się w pomoc innym ludziom. W końcu to nic nie kosztuje, a satysfakcja z tego jest bezcenna.

Jarku, tutaj prośba do Ciebie. Jakbyś mógł i byłoby to legalne to może umieścisz link do tej stronki?
http://www.krewniacy.pl/?action=showArticle&id=106

Im więcej osób będzie miało dostęp do tej informacji, tym lepiej. Możemy się też umówić na forum i podjechać całą grupą. Myślę, że mogłoby to być dla nas całkiem ciekawe doświadczenie.

Co na to forum?

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » piątek, 10 października 2008, 10:43

Ja mam bezpośredni kontakt z Marcinem Velinowem, Prezesem Fundacji Krewniacy. Gdybyśmy się skrzyknęli możemy spróbować to zorganizować, jakoś.
S.
Spokojnie, na luzie...

MadMike

Postautor: MadMike » piątek, 10 października 2008, 10:53

Uwaga, głośno myślę :-D
Może w przyszłym roku udałoby się zatem zorganizować całą akcję dla motocyklistów i nie tylko pt. zbiórka krwi i połączyć to z jakimś zlotem. Oprócz niewątpliwie dobrego uczynku byłaby szansa rozpropagować nasze grono i "wyjść do ludzi" obejmując "patronatem" tę akcję. Myślę, że na taki cel mogłoby się stawić baaaardzo wiele osób z różnych zakątków Polski. A kto wie - może w przyszłości stanowiłoby to coroczny punkt w harmonogramie imprez motocyklowych...? :-)

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » sobota, 11 października 2008, 08:10

A miałem właśnie do was prosbe wystosować. Wprawdzie nie dotyczącą "Krewmiaków" ale... o tym w nowym temacie.
Oczywiście powstanie nowy dział: "SOS, banki krwi, pomogamy innym..." i tam proszę zamieszczać propozycje.

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » sobota, 11 października 2008, 09:22

MadMike pisze:Uwaga, głośno myślę :-D
Może w przyszłym roku udałoby się zatem zorganizować całą akcję dla motocyklistów i nie tylko pt. zbiórka krwi i połączyć to z jakimś zlotem. Oprócz niewątpliwie dobrego uczynku byłaby szansa rozpropagować nasze grono i "wyjść do ludzi" obejmując "patronatem" tę akcję. Myślę, że na taki cel mogłoby się stawić baaaardzo wiele osób z różnych zakątków Polski. A kto wie - może w przyszłości stanowiłoby to coroczny punkt w harmonogramie imprez motocyklowych...? :-)

Uważam to za bardzo dobry pomysł, akurat z Krewniakami, którzy są bardzo aktywni i warto im pomóc. Są tam fanatycy motocykli tacy jak np. Marek Siudym, którzy społecznie bardzo wiele robią dla Krwiodawstwa, i wiele znakomitości. Dysponuję kontaktami do wszystkich, słabo u mnie z kolei z relacjami w środowisku ( ach) motcyklistów, jako zem świeżym w tym względzie . Jestem gotów włączyć się organizacyjnie, i osobiście.
Pozdrawiam
Sławek
Spokojnie, na luzie...

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » sobota, 11 października 2008, 13:09

SławekMilow pisze:słabo u mnie z kolei z relacjami w środowisku ( ach) motcyklistów, jako zem świeżym w tym względzie .
Pierwszy krok już zrobiłeś - dołączyłeś do naszego jakże zacnego grona. :mrgreen:
Delej reszta sama się rozwinie - mam na myśli kontakty w świecie motocyklistów.

To może połączymy parę przedsięwzięć i zrobimy Dzień Dziecka z Krewniakami?
Pewnie część z was powie, że do 1 czerwca to szmat czasu, ale uwierzcie mi, że okres jesienno-zimowy to czas akurat do organizacji tego typu imprez bo później już są same kłopoty: a to jakieś instytucje mają już zajęte terminy, a to zanagażowały się w co innego albo to samo tylko gdzie indziej itp itd.

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » sobota, 11 października 2008, 15:02

To trzeba szybko działać, bo Krewniacy właśnie w Dzień Dziecka robią jakieś imprezy. Skontaktuję się z Marcinem i zobaczę jak stoją z kalenarzem i jak możemy się w to włączyć.
S.
Spokojnie, na luzie...

Awatar użytkownika
Dawid
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2000
Województwo: P-wielkopolskie
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » niedziela, 12 października 2008, 17:34

Tylko krew sugeruje pobierac w pierwsze 20 minut zlotu bo później może byc problem ...
ze spałnieniem norm ;)

Awatar użytkownika
balth
Model i rocznik moto.: CB1300SA09
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: balth » niedziela, 12 października 2008, 20:27

MadMike, choć idea szczytna to ja wymiękam... generalnie wymiękam z każdej akcji związanej z krwią - moja rodzinka pracowała w rodzimej służbie zdrowia i nauczyła mnie cobym trzymał się z daleka od wszelkich jednostek/zdarzeń mogących naruszyć spójność mego korpusu w celu utoczenia posoki....

no po prostu siem bojem i pokłuć nie dam.... :-\
bye

balth

Awatar użytkownika
PawelR
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » poniedziałek, 13 października 2008, 06:46

Balth,
Mysle, ze sa rowniez inne formy wsparcia nie wymagajace igly... i w tych formach jak rozumiem udzial wezmiesz.
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » poniedziałek, 13 października 2008, 07:03

PawelR, otóż to, otóż to.
Ja igły się nie boję ale dawcą być nie mogę.

Awatar użytkownika
PawelR
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » poniedziałek, 13 października 2008, 07:05

Tak wiec jezeli nie krwia, wprost, mozna wspomoc inaczej...
Slawek, albo inni zorientowani, powiedzcie jakie sa inne alternatywne formy wsparcia.
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » poniedziałek, 13 października 2008, 10:17

Witajcie. Formą wspacie jest , poza oddaniem krwi, popularyzacja konieczności oddawania krwi. "Otoczka". Motocykliści, użytkownicy sportowych, zabytkowych samochodów, aktorzy są badzo medialni. Chodzi o to aby pokazać potrzebę, wyjaśnić młodzierzy ideeę solidarności, a jeżeli ktoś może oddać oddaje. Tyle. ( Ja też się boję igły jak cholera- mdleję, ale kiedyś musiałem - otrzymać po wypadku, i w związku z tym oddaję. Radek Pazura, po ciężkim wypadku także żyje m.in. dzięki krwi, - zawsze wspiera impezy organizowane przez Marcina. Ja się bardziej zastanawiam czy nie było by lepiej zaprosić ekipę Krewniaków na rozopczęcie sezonu motocyklowego. Zaprosić parę tv bo jest to bardzo medialne i może przynieść choćby częściowy efekt.
Obiecuję porozmawiać z najbliższych dzniach ( Marcin jest trenerem Aikido moich Dzieci ).
S.
Spokojnie, na luzie...

ka3

Postautor: ka3 » poniedziałek, 13 października 2008, 14:26

Krew oddam z miłą chęcią :)

MadMike

Postautor: MadMike » poniedziałek, 13 października 2008, 14:48

balth pisze:no po prostu siem bojem i pokłuć nie dam.... :-\

Przestań się mazać... Chłopaki nie płaczą... :lol:

Spoko Balth, przecież nikt Cię na siłę ciągnąć nie będzie. Kto będzie chętny i będzie mógł to odda, kto nie - to nie. Tyle ;-)

Po prostu biorąc pod uwagę wciąż rosnącą populację motocyklistów w tym kraju pomyślałem, że można to wykorzystać jakoś inaczej niż tylko spotkać się i pochlać. Ważne też, że pomysł może się okazać strzałem w 10 jeśli chodzi o poprawę wizerunku motocyklisty w tym kraju.

SławekMilow - coraz bardziej się cieszę, że dołączyłeś do naszego grona :-)

suzigsx1
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !

Postautor: suzigsx1 » poniedziałek, 13 października 2008, 15:20

Posoki z chęcią dam sobie utoczyć ,a jeśli będę w stanie pomóc inaczej to tez się na to piszę!
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
umberto
Model i rocznik moto.: ArtBikeGarage Limited Edition

Postautor: umberto » poniedziałek, 13 października 2008, 15:34

myślę, że i z mojej posoki możnaby skorzystać.. :mrgreen:
gdybym mdlał - lać w pysk!!!

Awatar użytkownika
Jaqbik
Model i rocznik moto.: GQO k1200r

Postautor: Jaqbik » poniedziałek, 13 października 2008, 16:16

Ja już słyszałem o takich akcjach - popieram mentalnie bo fizycznie nie mogę.
Ale zobaczcie to
http://www.bank777.pl/index.php?p=1_1_Strona-G-wna
Może zamiast tworzyć kolejną akcję przyłączyć się do istniejącej?
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."

Awatar użytkownika
hubertm
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » poniedziałek, 13 października 2008, 19:26

Jescze nigdy krwi nie oddawałem ale igły się nie boję i nie mdleję..chyba, że Pani pielęgniarka podczas pobierania pójdzie na ploty i o mnie zapomni no i wypompuje ze mnie krew jak powietrze z materaca... :->
reasumując - piszę się na oddanie krwi
hubertm

Awatar użytkownika
Ramzes
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » wtorek, 14 października 2008, 18:22

Witam

Ja z duma moge stwierdzic ze juz nawet 2 razy bylem :P teraz czeka 3 tylko chorba cos mnie meczy. Legitke mam brylot tez, jestem szczesliwym posiadaczem kriw A Rh- :D

Wszystkim polecam nic nie boli, nie kosztuje a moze i tobie kiedys bedzie potrzebna krew (oby nie).
Co do obaw z zakarzeniem zoltaczka lub innym swinstwem to tez takie mialem, normalna sprawa. Wszystkie moje obawy znikly po wyjasnieniach pielegniarki.

Pozdrawiam
"Fucking Busters"
Takie tam z okazji urodzin :) http://youtu.be/9NcXJWgP7JI
Czesc druga http://youtu.be/qUHE0FrbHfw

Awatar użytkownika
Koniu
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » czwartek, 16 października 2008, 14:55

Oddaje krew przeciętnie dwa razu w roku, mogę sie do tego zagadnienia z chęcią dorzucić, ale nie zrobię tego jeżeli sie dowiem że to jakiemuś ..ujo..i kieszeń wypycha, dziękuje za uwage :) W jakiś inny sposób też mogę spróbować coś zdziałać jak będzie taka potrzeba.
Mój tel. 692 486 517

Wróć do „SOS, Banki krwi, pomagamy innym...”