ICE

Informacje o akcjach oddawania krwi, o akcjech dla innych ...
Awatar użytkownika
SlawekMilow

ICE

Postautor: SlawekMilow » środa, 27 stycznia 2010, 13:11

W ślad za innym forum przekzuję inicjatywę która choć mrożąca krew w żyłach wydaje się być sensowna.

zapożyczone z grupy Ratownictwo Medyczne - myślę , że bardzo fajny i skuteczny pomysł :o) - Ja już wpisałem ICE do Swojej komórki .

Dostałem i podaję dalej.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć.

Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

Proszę poinformujcie o niej swoich znajomych!
Spokojnie, na luzie...

Awatar użytkownika
mariuszdg
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » środa, 27 stycznia 2010, 14:30

Sławcio jeżeli po (nie daj Boże) rozpindoleniu na moto będzie działać Ci telefon to raczej sam do Laseczki Żonki zadzwonisz ;)
Pomysł ok. Zapiszę ten numer w komórce (i może w stacjonarnym też :-P )
ps W Stajni jakiś nowy nabytek ???? :->
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » środa, 27 stycznia 2010, 14:39

No mój telefon to raczej trudno rozp...., bo jak go sam nie unicestwiłem do tej pory to chyba nie ma szans' chyba że lokomotywa. Nie, nabytków na razie nie planuje w związku z kryzysem zawodowym jaki mnie dopadł. Jak się jakoś odbuduję to na pewno będzie Kaśka w zaprzęgu :-)
PS. ICE może się przydać np. jak się przyśnie po pijaku na głównej ulicy. Zawsze jest szansa że Pały przed odwiezieniem do wytrzeźwialni zadzwonią po mądzrzejszych ha ha
Spokojnie, na luzie...

Jacek
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek » środa, 27 stycznia 2010, 17:56

ice to dobry pomysł

Awatar użytkownika
Koniu
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » środa, 27 stycznia 2010, 22:48

Dobry a może nawet lepszy pomysł to wyrobienie sobie karty w krwiodastwie z grupą i nr krwi jak u mnie A1rh+ i to jest ważne a nie kogo powiadomić.
Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » środa, 27 stycznia 2010, 23:20

Może na wojnie drogi Koniu.
1/ Lekarze nie mają prawa podać krwi osobie po wypadku, bez zrobienia tzw " krzyżówki" tj. oznaczenia grupy krwi.Nawet gdy masz wytatuowaną.
2/ Ratownicy medyczni ( cywilni) nie mają prawa przeszukiwać rannego bez udziału policji, a karta , choćby Krewniaków , z reguły jest w portwelu... a minutki lecą.
3/ Ranny może być uczulony na wiele specyfików o czym może wiedzieć najbliższy ICE, a ranny może być nieprzytomny.
4/ Warto dać znać Żonie ( Narzeczonej ) aby jak najszybciej opróżniała konta przed sprawą spadkową.

Oczywiście , jak dobrze pier... to z komórki lecą wióry, ale co szkodzi dać szansę ratownikom skoro o to proszą....
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 stycznia 2010, 07:53 przez SlawekMilow, łącznie zmieniany 1 raz.
Spokojnie, na luzie...

Awatar użytkownika
Koniu
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » czwartek, 28 stycznia 2010, 22:54

No dobra a jak ta komórka jest w kieszeni to co to jest nie przeszukanie? Ile różnicy jest w tym czy zajrzeć do portfela albo przewalić kieszenie w celi znalezienia komórki? Lepsza sprawa to mieć coś w rodzaju nieśmiertelnika z grupą krwi imieniem nazwiskiem nr tel domowy lub bliskiej osoby bez adresu bo t już by za dużo powiedziało. Te trzy informacje dałyby odpowiednio dużo informacji w pierwszym kontakcie. ICE też jest dobre ale tak jak to było napisane jak się telefon roztrzaśnie to nie pomoże za wiele.
Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
SlawekMilow

Postautor: SlawekMilow » czwartek, 28 stycznia 2010, 23:30

Koniu, spora grupa ludzi jeździ:
a/ bez prawa jazdy
b/bez kompinezonu
c/po pijaku
itd......
Nie ma sensu dywagować czy będzie czy nie będzie konieć świata.
Służby ratunkowe proszą o wpisywanie ICE do komórki bo to im pomaga, policja prosi o jazdę na trzeźwo i nie wiem po co - powoli, mądrzy ludzie zalecają kaski i kombinezony zamiast ortalionów, ale każdy i tal robi jak uważa za stosowne.
Ja wpisałem ICE i poza prędkością stosuję się do tych zasad, ale Ciebie nie przekonam, a Ty nie przekonasz służb ratowniczych do swoich pomysłów ( ICE to nie jest mój pomysł). Ja to piszę dla tych którzy o tym nie wiedzą i nie stanowi dla nich problemu obsługa książki telefonicznej w komórce, wpiszą kontakr do najbliższych i oby.... się nigdy nie przydał, jak Twój nieśmiertelnik :-)
Spokojnie, na luzie...

Awatar użytkownika
cleaner
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: cleaner » środa, 3 lutego 2010, 09:56

ICE - fajny pomysl ale ma kilka wad... Po pierwsze - zyjemy gdzie zyjemy i jak tylko ratownik wyciagne komorke "pacjenta" każdy pomyśli, że chce ukraść :-( Bez policji nikt z nich tego nie zrobi.... A nikt nie bedzie na nich czekal gdy liczy sie kazda sekunda...

Wpisujac ICE do komorki i pod nim numer ktory mamy juz w ksiazce to numer ten przestaje sie identyfikowac... Trzeba miec wiec tylko jeden numer i pamietac, ze pod ICE ma się żonę, matkę, kochankę.... :mrgreen:

Jak jest w praktyce? Najczesciej majac czyjas komórkę patrzy się na oststnio wybierane numery i dzwoni się pod jakiś "dom", "rodzice", "Skarb" :-) W ten sposób znajdujac telefon i szukajac osoby komu moge oddac trafiłem bez pudła i po pierwszym telefonie znalazłem właściciela :-)

Jeżeli o chodzi o kartę Krewniaków to mimo dobrych chęci organizatorów akcji ten brelok nie spełnia swojej funkcji, bo nie jest (i nie może być!) brany pod uwagę przez ratowników medycznych. Jedynym dla nich ważnym dokumentem potwierdzającym grupę krwi jest KREWKARTA wydawana przez RCKiK. Honorowi krwiodawcy mają ją za darmo...

pozdrawiam

jj
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek

Awatar użytkownika
hubertm
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » środa, 3 lutego 2010, 18:10

cleaner pisze:Wpisujac ICE do komorki i pod nim numer ktory mamy juz w ksiazce to numer ten przestaje sie identyfikowac

to wpisz ICE Mama, ICE Skarb albo ICE Kochanka i wszystko jasne. Przecież będziesz wiedział, ze którejś z tych osób przypisałeś ICE.. a jeszcze przed żoną możesz się wybronić wpisując np. ICE Krysia ;-) To łatwiej wytłumaczyć kobiecie..
hubertm

Wróć do „SOS, Banki krwi, pomagamy innym...”