Xjr 2005 vs XJR 2015

Zamieszczamy tu linki do ciekawych stron, pisząc w temacie czego dotyczą, a w poście krótko je opisując.
motoxpresstour
Kontaktowanie:

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: motoxpresstour » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 17:16

Hej, w ramach treningów za i przed kamerą a także edycji zrobiłem taki film: https://www.youtube.com/watch?v=wg-deH9x7fE
Może będziecie mieli ochotę zobaczyć ;)
Pozdrowienia. K.

Awatar użytkownika
WaldekT
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: G-pomorskie

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: WaldekT » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 17:25

Fajnie to wyszło :)

Awatar użytkownika
Holender
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: Holender » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 19:00

Zgadzam się z Krzyśkiem, a filmik fajny!
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
badyl
Model i rocznik moto.: XJR 1300 SP 2001
Województwo: P-wielkopolskie

Re: Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: badyl » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 19:07

No bajera! Bardzo fajny materiał.
Ya-ma-ha! Yo-ma-so!!

Bitels

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: Bitels » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 19:44

Muzyka za głośno (grzech dość powszechny) i brak konkretów - po oberjrzeniu filmu nie wiem, co się zmieniło w nowej XJRze, poza tym, że "nie ma tego czegoś". Spodziewałem się, że coś powiesz np o utracie walorów typowych dla UJM (brak zadupka), jesteś przecież znany z dalekich podróży. Ale szacun za zdjęcia i montaż - profesjonalnie to wyszło.

Awatar użytkownika
hubi
Model i rocznik moto.: XJR1300 2001
Województwo: W-mazowieckie

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: hubi » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 19:54

Fajny materiał
XJR 1300 - wyrywa ramiona i kradnie serce ;)

Awatar użytkownika
pioro
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: pioro » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 20:36

Pewnie większość z was się ze mną nie zgodzi, ale .... imho ten film jest o wszystkim i o niczym, za mało "cukru w cukrze".
Motyw przewodni jest tylko w tytule, w filmie pomału się rozmydla ....

No i muszę koniecznie podkreślić, że JA SIĘ NIE ZNAM ...
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

motoxpresstour
Kontaktowanie:

Postautor: motoxpresstour » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 20:47

Hej, dzięki za wszystkie oceny i informacje. Co do wielu rzeczy macie racje. Jeden z pierwszych filmów w tej tematyce, więc jeszcze walczę z formą. Co do treści: bardzo nie chcę robić filmów ze specyfikacjami, rzucać cyframi etc. Nie jestem specjalistą i nie chcę takiego udawać ucząc się wcześniej specyfikacji na pamięć. Chcę mówić raczej o odczuciach w prowadzeniu maszyny, pokazać parę migawek. Zostawić miejsce na ocenę widzowi. Wiem, że to raczej mało polurana forma, bo powinienem powiedzieć: Jest dobrze, warto kupować, albo jest do niczego, na śmietnik. Ale nie robię tego dla kasy, robię for fun, więc mam dowolność ;)

Bitels

Postautor: Bitels » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 21:10

motoxpresstour pisze: powinienem powiedzieć: Jest dobrze, warto kupować, albo jest do niczego, na śmietnik. Ale nie robię tego dla kasy, robię for fun, więc mam dowolność ;)

Tego bym nie robił, zresztą nikt tego wprost nie robi. Każda potwora znajdzie swego amatora :)
Ale odnieść się do konkretnych szczegółów, formułując zdanie bezpiecznie: "w mojej opinii", "z mojego punktu widzenia ta zmiana jest fajna, bo..."
Tych konkretów mi brakowało, co mogło wskazywać, że nie bardzo Ci się nowa XJRa podoba, ale nie bardzo wiesz dlaczego. A przecież wiesz.
To, że ma jeden wydech, to żadna nowość, to że jest lżejsza można wyczytać - jest kilka zmian zupełnie świeżych i ja np się zastanawiam, czy zmieniła się pozycja kierownika (tak mi trochę wygląda), czy da sie zamontować sakwy boczne nie szpecąc motocykla jakimiś odstającymi stelażami, czy boczki są dobrze zamontowane (podobno nie). Przydałby się rzetelny test, ale nikt oprócz Ciebie jeszcze tym nie jeździł, a przynajmniej się nie chwalił.
Może napisz :)

Awatar użytkownika
piontek
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 21:21

motoxpresstour pisze:Hej, dzięki za wszystkie oceny i informacje. Co do wielu rzeczy macie racje. Jeden z pierwszych filmów w tej tematyce, więc jeszcze walczę z formą. Co do treści: bardzo nie chcę robić filmów ze specyfikacjami, rzucać cyframi etc. Nie jestem specjalistą i nie chcę takiego udawać ucząc się wcześniej specyfikacji na pamięć. Chcę mówić raczej o odczuciach w prowadzeniu maszyny, pokazać parę migawek. Zostawić miejsce na ocenę widzowi. Wiem, że to raczej mało polurana forma, bo powinienem powiedzieć: Jest dobrze, warto kupować, albo jest do niczego, na śmietnik. Ale nie robię tego dla kasy, robię for fun, więc mam dowolność ;)

No i baw się dobrze. A jak ktoś ma wymagania, to niech Ci wystawi zlecenie za konkretną kasę ;)

Mi dziś przypadkiem udało się na nowej usiąść a wcześniej popaczać własnym okiem.
Nie jest na żywo tak brzydka jak na zdjęciach. Oczywiście przeszczepiony ogon do wywalenia.
Natomiast, jak dla mnie, nieznośny jest mniejszy i plastikowy zbiornik. Tu jest dupa, bo lubię coś mieć przed sobą.
Za to mocno wygodniejsza powinna być kierownica, bo takie robi wrażenie z dosiadu w salonie.
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
Burino1
Model i rocznik moto.: XJR1300 2001
Województwo: T-świętokrzyskie

Xjr 2005 vs XJR 2015

Postautor: Burino1 » czwartek, 14 kwietnia 2016, 21:37

Chcialem Ci podziekowac za ten film ponieważ to on (miedzy innymi) przyczynil sie do do tego, że od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem xjr z 2001 roku. Szukałem czegoś dla siebie i natknąłem się na film Cody z testu xjr. Pomyślałem że to zajebisty sprzęt a potem zobaczyłem poprzednika i uznałem że jest 100 razy fajniejszy. Ponadto moja druga połowa wszystkie wcześniejsze wybory co do bajka kwestionowała. Jak zobaczyła czarna xjr to stwierdziła na takim nie będzie się wstydzić jeździć że mną :D :D :D
.

motoxpresstour
Kontaktowanie:

Postautor: motoxpresstour » środa, 20 kwietnia 2016, 12:03

Haha :D Świetnie, bardzo się cieszę, że tak wyszło. Bylem ostatnio na premierze XSR'y i właśnie powiedziałem, że wszystkie te nowe Yamahy spoko, ale jakieś takie plastikowe, jakieś ugrzecznione, jakieś spełniające dziwaczne normy UE i że mając tą kasę wolałbym moto z 2001 roku i przerobić go na własną modę. No ale każdy bierze co chce ;) Cieszę się że dołączyłeś do nas. Ja na wielu motocyklach jeździłem ale XJR'a ma u mnie dożywocie :D

Awatar użytkownika
Kaznodzieja
Model i rocznik moto.: CB 1300 2008
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: Kaznodzieja » środa, 20 kwietnia 2016, 15:34

motoxpresstour pisze:Haha :D Świetnie, bardzo się cieszę, że tak wyszło. Bylem ostatnio na premierze XSR'y i właśnie powiedziałem, że wszystkie te nowe Yamahy spoko, ale jakieś takie plastikowe, jakieś ugrzecznione, jakieś spełniające dziwaczne normy UE i że mając tą kasę wolałbym moto z 2001 roku i przerobić go na własną modę. No ale każdy bierze co chce ;) Cieszę się że dołączyłeś do nas. Ja na wielu motocyklach jeździłem ale XJR'a ma u mnie dożywocie :D

Akurat ten XSR nie wygląda głupio... Szkoda tylko, że dla mnie moto jak wódka - poniżej litra nie opłaca się kupować ;)

motoxpresstour
Kontaktowanie:

Postautor: motoxpresstour » środa, 20 kwietnia 2016, 15:53

No właśnie dlatego poszedłem, bo nie wyglądał głupio, spróbuję się przejechać wtedy się wypowiem.

Wróć do „Linkownia.”