Jaki kask

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

thorgaf

Postautor: thorgaf » czwartek, 24 marca 2011, 21:16

Fakt trolu do jarania to jest super :mrgreen: , tylko ja nie lubie ciągle ściągać kasku dlatego napisałem, że polecam. To fakt że integral jest cichszy i bezpieczniejszy, no ale ...
co kto lubi :) ja lubie jarać dlatego mam szczękowca ;)

Awatar użytkownika
empiq

Postautor: empiq » piątek, 25 marca 2011, 09:53

ja się przesiadłem z otwartego do szczękowca więc wydaje mi się że cisza nastała :) i nic po pysku nie wieje....
normalnie aż bym się bał integrala spróbować :)
pozdrawiam
empiq

Awatar użytkownika
balth
Model i rocznik moto.: CB1300SA09
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: balth » piątek, 25 marca 2011, 11:54

empiq, będzie tak cicho, że nawet własnych myśli nie usłyszysz ;)
bye

balth

Awatar użytkownika
empiq

Postautor: empiq » piątek, 25 marca 2011, 12:15

ale ja nie mam własnych myśli... :P
pozdrawiam

empiq

Awatar użytkownika
piontek
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » piątek, 25 marca 2011, 15:55

To się dogadacie na pewno :mrgreen:
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
balth

Postautor: balth » piątek, 25 marca 2011, 16:04

...ja nie czytam, ja tylko piszę :mrgreen:
bye

balth

Jacek
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek » sobota, 26 marca 2011, 14:56

a ja pierdziu :lol:

GhostDog
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie

Postautor: GhostDog » czwartek, 5 maja 2011, 08:31

Ludziska, karbonowy uvex za 200 ojro, prawie pełna rozmiarówka, nic tylko brać!
http://www.louis.de/_2053136af70ce71010 ... _gr=204604

Awatar użytkownika
Koniu
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » czwartek, 5 maja 2011, 10:13

Waga rewelacyjna :)
Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
piontek
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » czwartek, 5 maja 2011, 12:41

I tak nie kupię, to pomarudzę: blendy nie ma...
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:

Awatar użytkownika
mariuszdg
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » czwartek, 5 maja 2011, 13:55

Pytanie tylko czy na pewno carbon to dobry materiał na kask... prócz wytrzymałości istotna jest również udarność jak i pochłanianie i rozproszenie energii uderzenia... trzeba by to porównać.
ps nie piszę, że jest lipny ;-)
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
rkluczyk
Model i rocznik moto.: FJR 1300 RP13
Województwo: P-wielkopolskie
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » czwartek, 5 maja 2011, 14:34

.... i pinlocka nie ma ...

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: Piotr_MC_85 » czwartek, 5 maja 2011, 15:54

Kusząca oferta...

Awatar użytkownika
balth

Postautor: balth » czwartek, 5 maja 2011, 19:55

a ja właśnie przymierzam się dla odmiany do kasku enduro coby na quadzie wygodniej pomykać.tym razem mam ochotę kupić low-enda i namacalnie sprawdzić jakość :-)
bye

balth

GhostDog

Postautor: GhostDog » piątek, 6 maja 2011, 05:56

piontek pisze:I tak nie kupię, to pomarudzę: blendy nie ma...

ja też-ujowy kolor :mrgreen:

Awatar użytkownika
troll
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004

Postautor: troll » piątek, 6 maja 2011, 08:08

Tak jak Piontek uważam, że bez blendy to se ne da. Szczególnie jak się już kask z blendą przerabiało.
Pozdrawiam - Troll

Awatar użytkownika
piontek
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » piątek, 6 maja 2011, 10:23

Lecz ostatnio mam zajebiste okulary. Gdybym miał wersję samościemniającą i samorozjaśniającą, to może bym zapomniał o blendzie. Tak sobie ostatnio pomyślałem, że okulary przeciwsłoneczne dość często rozpraszają światło (pojawia się taka mgiełka). Gdyby to samo było w blendzie to wku..w by mnie trafił...

Jacek
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek » piątek, 6 maja 2011, 20:22

ja też już przywykłem i dla mnie musi być blenda

Awatar użytkownika
piontek
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » piątek, 6 maja 2011, 21:12

Oblookam przy okazji pod kątem czystości widzenia (jeśli pozwolicie). Porównam z okularami :)

Jacek
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek » sobota, 7 maja 2011, 06:45

pozawalam ;-)

Awatar użytkownika
XRzysJek
Model i rocznik moto.: 4PU '95
Kontaktowanie:

Postautor: XRzysJek » wtorek, 8 maja 2012, 12:03

Kopiuj wklej sprzed dwóch lat. Co bym dziś dodał? Pasek DD ma jednak zaletę - niezależnie od grubości kominiary czy jej zdjęcie, nie trzeba regulować długości paska. Na huk stopery z apteki za 2zł świetnie działają. Dokanałowe słuchawki słabo wyciszają, ale muzo-rozrywkę dają. Pinlock przestał działać i utrudnia jeszcze odparowanie mgły. Przyciemniana progresywnie szyba na dzienne przejażdżki – w nocy wracać to trza łeb zadzierać lub rozjaśnić żółtymi glassami. Szyba łatwo się rysuje jak spadnie z motora lub o żelazny żyrandol :kwasny:
A tak to dobry kask, dałem 1650 na otwartych dniach Shoei plus większe cheepady których nie używałem. Tak za 1200 cena by była git. Przydałoby się uszko z prawej na szybie do otwierania jak w C3 no i blenda. To jednak nie gadźet ale bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy jak np wyjedzie się nagle pod oślepiające słońce.
Jeździłem z zestawem komunikacji OHS czy coś. Nie ciśnie tylko trudniej zakładać.

Shoei Multitec.

Konstrukcja szczęki powoduje, że garki te są większe, cięższe, głośniejsze i droższe niż integrale. Taka budowa i już.
Chciałbym walnąć recenzję, ale kurde nie wiem co pisać... Dobry hełm i tyle. Jakby był cichszy, tańszy i miał blendę to byłby bardzo dobry. Shubert C3 mniejszy i cichszy podobno, ale cena bez komentarza.
Wyposażenie
pinlock, druga szyba przyciemniana progresywnie, podbródek, kołnierz wyciszający, zapasowe bolce pinlocka, firmowy pokrowiec. Czyli super.
Wentylacja dobra- czuć zmianę po otwarciu. Nawiew mam zawsze otwarty,chyba że przeziębię się.
Szyba
Ma szeroki kąt widzenia, a pinlock nie przeszkadza mi, choć się tego obawiałem. Jest problematyczny w użyciu, ale lepiej go mieć niż nie mieć. Lepiej nie jechać w mżawce z otwartą szczęką, bo nie jest zupełnie szczelny ten pinlock i jak zacieknie kropelka pod niego to nie usunie się już śladu po niej. Zamknięty kask w deszczu jest szczelny. Mocowanie szyby o wiele prostsze jest w Scorpionie. W Multi muszę się dobrze upewnić czy włożyłem szybę właściwie. Czasem słyszę świst powietrza, jakby przedostawało się przez bolec pinlocka :? . Zamiast przyciemnianej szyby wolę sunglassy bo praktyczniejsze ;) . Z otwartą szczęką jest ochrona przed owadami i słońcem, a i po zejściu z motora je można używać.
Blenda by mogła być. Ale jej włożenie powoduje mniejszą wytrzymałość płata czołowego, a Shoei pewnie nie chce obniżać bezpieczeństwa produktu. Z resztą okularki idealnie w nim leżą.
Szybkę dobrze psiknąć antyrainem typu "niewidzialna wycieraczka", bo lepiej krople schodzą.
Wygoda
Kask jest bardzo wygodny. Nic nie ciśnie. Ma wgłębienia na ewentualne słuchawki/głośniczki i okulary. Posiadam drugie, ciaśniejsze gąbki policzkowe, ale mimo używania go od kwietnia, nie było potrzeby "docieśniania". Chyba cała wyściółka się wyjmuje, jeszcze nie prałem. Kołnierz wyciszający zakładałem jak było zimno.Coś tam wycisza ale nie wystarczająco. Za to porozmawiać z tym whisperem na postoju już ciężko, co jest wkurzające. Kask jest spory co czuć obracając głową czy patrząc w dół, bardziej też pewnie targa łbem niż integral, ale to bardzo zależy od owiewki. Moja na szczęście jest kompatybilna z nim :D . Na enduraku przy 140km/h już była walka. Wygodnie i prosto się go otwiera, ma wyczuwalną blokadę w górnym punkcie. Raczej nie możliwe jest go przypadkowe zamknięcie na nierówności lub celowe- szybkim machnięciem głowy. Dużo jest miejsca przed twarzą- można robić bańki z gumy do żucia :mrgreen: .
Ciepłota
Mam lakier czarny błyszczący, bo najtańszy. Grzanie słonka w czachę odczułem dopiero przy 33stC, więc nie ma się co obawiać upału podczas jazdy. Wiadomo że korki w lato to odmienny i nieciekawy temat... Ale nie muszę tłumaczyć, że otwarcie hełmu w takich okolicznościach przynosi ulgę, a i "nawrzucać" komuś jest łatwiej hehehe.
Zapięcie dd
Nie przekonałem się! Trzeba odsunąć pasek do przodu przed włożeniem kasku, zacisnąć i podpiąć koniec paska guzikiem, co czasem w rękawicach jest awykonalne. Odpinając luzuje się jezykiem i przesuwa do przodu.Ale zdejmuje się kask i tak dwiema rękami. Nie rozumiem sensu stosowania go w turystyku. Wolę zwykłe. A i pasek się postrzępił. Łatwiej jednak powiesić kask na kierownicy.
Hałas
No i to jest główna wada.Mam owiewkę i przy ok 80km/h już szum daje się we znaki. Po 500km przelotowej trasy huk potrafi zmęczyć. Dlatego jeżdżąc na długie trasy warto założyć stopery, lub douszne słuchawki.Pamiętam,że, nie polecałem ich,ale w tym przypadku są pożyteczne, bo wyciszają i klarowniej słychać muzę czy navi. Ale wtedy ciężko porozmawiać. Dlatego to duża wada. Czyli jest to kask do wolnej jazdy lub z duuużą szybą.

Plusy
anty-klaustrofobiczny produkt, bardzo wygodny, bogato wyposażony, okularo-friendly, proste otwieranie,dobra jakość, serwis i części bezproblemowe.
Minusy
głośny!! drogi!! Ciężkawy i duży-cechy kontrukcyjne. Aha, wspomniałem że hałaśliwy?

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Model i rocznik moto.: XB-70 Valkyrie
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » wtorek, 8 maja 2012, 14:21

Ciekawa recenzja Noełoteka.

Ja stoję właśnie przed dylematem-

To: Qwest adin, Qwest due , Qwest tri

Czy może to: Schuberton S2

Szuberta macałem w M-A ale szczękowego, co mnie w nim zaskoczyło to mała masa ale wykonanie wyglądało na tandetne chociaż Schuberty podobno takie są- nie wygląda a jeździ się ok, W Szołeju Qłeście miałem okazję przejechać się kawałek(dzięx Ghgost) i nie wiało w nim :) ....

Wybór kasku ze względów zdrowotnych, Nie kupie już takiego co świszczy, piszczy i panuje w nim przeciąg jak na Śnieżce :-P - jakieś LS2 czy Nitro odpadają :P .

A może polecacie coś innego :?: , przetestowanego z pinlokiem, blenda również może być.... byle by uszy i zatoki nie cierpiały podczas jazdy :( .

GhostDog

Postautor: GhostDog » wtorek, 8 maja 2012, 14:45

pomyśl jeszcze o takim, miałem na łbie ładnie leży lecz niestety nie jeździłem:
http://allegro.pl/kask-scorpion-exo-100 ... 58362.html
oprócz oczywiście bella!

Scorpiona możesz przymierzyć w Bydg na Jagiellońska 73 o ile pamiętam Moto-coś tam.
http://sklep.motodream.pl/kaski-motocyk ... 82_38.html

Awatar użytkownika
vivvaldi
Model i rocznik moto.: Była XJR 1300 tera CBR XX

Postautor: vivvaldi » wtorek, 8 maja 2012, 20:29

Co do pinlocka w Multitecu, to po jakimś czasie użytkowania lubi się poluzować. Należy wyregulować na mocowaniach po obydwu stronach szybki. Są białe piny i wystaje strzałeczka. Jak się ją przekręci to pillock się naciąga i uszczelka lepiej przysiada do szybki. No i na ma już problemu ze szczelnością i parowaniem ;-)
Używam Shoja chyba już 4 sezon i jestem zadowolony. pinlock działa dalej, chodź szybak już porysowana jest. Ale nie ma mega mocnych na szybki w każdym kasku.

Testowałem skorpiona ale szczękowca EXO 900 /chyba /. Dobry kask za przyzwoitą kasę. Ma blendę, mocowanie i zamykanie szczęki - patent identyczny ja w Multitecu /najważniejsze zapięcie szczęki metalowe a nie plastik/, no i ma zarypisty patencik z dopompowywanym kołnierzem. Jeśli ktoś nie ma kasy na C3, Beel, Multiteca, to jest to dobry kas jak za te pieniądze.
WINDICAR - dochodzenie odszkodowań w szkodach na osobie, szkodach majątkowych i komunikacyjnych. Bez opłat wstępnych - zapłacisz dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Tel. kontaktowy 793 976074; e-mail: bielskobiala@windicar.pl

Awatar użytkownika
XRzysJek
Model i rocznik moto.: 4PU '95
Kontaktowanie:

Postautor: XRzysJek » środa, 9 maja 2012, 21:41

Zdzisław pisze:Ciekawa recenzja Noełoteka.

Czyżby głodnemu nowy chleb na myśli ? :->

Dzięki Vivaldi, już wiem. Mi też się podobają Scorpiony, dobre ceny mają. Sam mam Exo 400 i jakby ciut przy mały nie był to bym pewnie go czasem zakładał. Jest to podstawowy model a parowanie szybki jest w nim o wiele mniejsze niż w Szoju bez pinlocka. O Exo 1000 słyszałem od jednej gościuwy, że szybko to pompowanie się jej posuło, ale nie jest konieczne by je stosować. Ogólnie i ładny i wyposażony i niedrogi. Wart pomyślunku.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » środa, 9 maja 2012, 23:03

Tiaa nastał Obrazek hałerowy. Co się kupi to się kupi byle by było dobrze ;-) .

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 17 maja 2012, 22:26

No i kupiony....

Obrazek

Obrazek

Po zrobieniu pierwszych 30km mam mieszane uczucia ale może się okazać, że to kwestia przyzwyczajenia z LS2ójki.... grunt, że pierwszy raz od chuchu czasu mogłem śmignąć z zamkniętą szybką wieczorem :evil: .

GhostDog

Postautor: GhostDog » piątek, 18 maja 2012, 05:49

was kostet? A będziesz go woził w kartoniku? czy na głowie? Tylko nalepkę zdejmij koniecznie, chociaż fajna jest też :rotfl:

Awatar użytkownika
balth

Postautor: balth » piątek, 18 maja 2012, 06:13

i pamiętaj, żeby zdjąć karton przed założeniem na głowę :-D
bye

balth

GhostDog

Postautor: GhostDog » piątek, 18 maja 2012, 06:20

no tak, zapominałem o kartonie, a jak karton to folię czarną też :)

Wróć do „Kaski.”