Smród w gaciach

Zamieszczamy to opinie o posiadanych kurtkach, spodniach itp.
Podawajcie w miarę dokładny opis rzeczy:marka, model itp.

Moderator: balth

Awatar użytkownika
ptysiornia
Model i rocznik moto.: Capo 1200, Wytrzeszcz 675
Województwo: W-mazowieckie
Kontaktowanie:

Smród w gaciach

Postautor: ptysiornia » niedziela, 16 sierpnia 2009, 21:55

Panowie, czy macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się smrodu ze skórzanych spodni?
Ciuszki są z zewnątrz jak nowe, jednak jak je założę w ciepły dzień, to wystarczy kwadrans, aby moje obłe ciało cuchnęło później jak obora.
Wiem, że je przepociłem, ale co poradzę? Nie posmaruję się przecież po nogach antyperspirantem.
RATUNKU, bo jak wracam z moto, to żona ode mnie ucieka!!!
ptyś
Oj, grzmi! Będzie burza!

kalina

Postautor: kalina » niedziela, 16 sierpnia 2009, 22:01

Są środki antybakteryjno-jakieśtam używają tego fabryki przy produkcji rękawic, butów, skarpet i innego badziewia narażonego na nasz pot. Albo po prostu zadzwoń do gościa z wersona i podpytaj czym wyciągnąć shit ze skóry.

PS. sam kiedyś załatwiłem rękawice sobie i pomógł daktarin (na grzyba) w ilościach nieprzepisowych.

Awatar użytkownika
ptysiornia
Kontaktowanie:

Postautor: ptysiornia » niedziela, 16 sierpnia 2009, 22:07

kalina pisze:PS. sam kiedyś załatwiłem rękawice sobie i pomógł daktarin (na grzyba) w ilościach nieprzepisowych.

Rękawic, to już mam parę par załatwionych, tak, że jak zakładam, to jakbym krowie rękę w odbyt wsadził.
Co to jest ten daktarin, to może zadziała i zacznę sprzedawać rękawice na allegro :D
Z zewnątrz jak nowe, w środku gnój.
I nie pisać mi tu, że "kup se membranę" itp.
Na motongu jeździ się w skórze i już!!! (tak Tata mówił i wiem, że miał rację, bo jak kiedyś nie posłuchałem, to miałem za swoje).
ptyś

Oj, grzmi! Będzie burza!

kalina

Postautor: kalina » niedziela, 16 sierpnia 2009, 23:14

Daktarin to taki szprej z talkiem na grzyba. Wiesz jak na basenie albo w hotelu złapiesz...?

Tak czy śmak to "grzyb" karmiony potem tak śmierdzi w tej skórze więc trza coś na grzyba, przetestuj może przejdzie. Możesz jeszcze sodą oczyszczoną zsypać te portki czy rękawice i zostawić na parę godzin - też działa.

Awatar użytkownika
artur
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie

Postautor: artur » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 07:56

ptysiornia pisze:Panowie, czy macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się smrodu ze skórzanych spodni?
Ciuszki są z zewnątrz jak nowe, jednak jak je założę w ciepły dzień, to wystarczy kwadrans, aby moje obłe ciało cuchnęło później jak obora.
Wiem, że je przepociłem, ale co poradzę? Nie posmaruję się przecież po nogach antyperspirantem.
RATUNKU, bo jak wracam z moto, to żona ode mnie ucieka!!!

ptysiornia pisze:Na motongu jeździ się w skórze i już!!! (tak Tata mówił i wiem, że miał rację, bo jak kiedyś nie posłuchałem, to miałem za swoje).

Ależ drogi Ptyśku - naprawdę nie ma co się przejmować. Motocykliści to w linii prostej potomkowie kowboi czyli wypasaczy bydła. Skóra, sakwy, kone mechaniczne itp, itp. Skoro tak to musimy (też jeżdzę w skórze, ale kuźwa gorąco ;-) ) śmierdzieć jak bydło ! Zeby jednak bardziej dostosować się do dzisiejszych czasów musimy też trochę śmierdzieć benzynką. Razem daje to wspaniały aromat :mrgreen:
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
rkluczyk
Model i rocznik moto.: FJR 1300 RP13
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 21:46

W zeszłym roku oddałem moje sznurowane dżinsowe skórzane spodnie do czyszczenia, wróciły pachnące i piękne, koszt ok 80 zl, raz w sezonie trza to zrobic!!! Wtedy laski nie będą uciekać !!! ;-)

Awatar użytkownika
ptysiornia
Kontaktowanie:

Postautor: ptysiornia » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 22:30

rkluczyk pisze:W zeszłym roku oddałem moje sznurowane dżinsowe skórzane spodnie do czyszczenia, wróciły pachnące i piękne, koszt ok 80 zl, raz w sezonie trza to zrobic!!! Wtedy laski nie będą uciekać !!! ;-)

A masz w środku podszewkę, czy czystą skórę?
Ja mam wrażenie, że z podszewki tak jedzie.
Gdzie oddawałeś? Do jakiejś specjalistycznej pralni? Jeśli tak, to gdzie takiej szukać?
ptyś

Oj, grzmi! Będzie burza!

Awatar użytkownika
rkluczyk
Model i rocznik moto.: FJR 1300 RP13
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » wtorek, 18 sierpnia 2009, 21:44

Jest w środku podszewka. Pralnia ogólna tylko skóry wożą gdzieś do specjalistycznej czyszczalni skór, chyba w Pile.

Awatar użytkownika
PawelR
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » poniedziałek, 7 września 2009, 10:29

Prawda. Pralnia chemiczna pomaga.
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: Piotr_MC_85 » piątek, 10 września 2010, 19:08

Ja śmigam w textyliach modeki i nie mam pojęcia co to smród, a ciuchy działają w 100% przy 30*C i -2*C

[ Dodano: 2010-09-12, 11:16 ]
pewnie zaraz mi się dostanie od wielbicieli skór, nie mam nic przeciwko bo też mi się podoboją, ale tekstyle też nie wyglądają źle, a co ważniejsze są bardzo praktyczne bo w nich się jeździ cały rok (ja nie jeżdżę tylko jak śnieg na drodze jest) :)

Wróć do „Kurtki, spodnie, kaski, buty, rękawice itp.”