Szyba, owiewka

Zamieszczamy tu opisy co dadalismy do swoich motocykli i czy jestesmy z rzeczy zadowoleni czy nie.
Awatar użytkownika
Flanker
Model i rocznik moto.: XJR 1300 SP 1999
Województwo: O-opolskie

Re: Szyba, owiewka

Postautor: Flanker » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:40

asedio pisze:Chpera to ja mam :) Stoi obok XJR, a szybę kupiłem razem z XJR. Była tam już zamontowana. Odświeżony wątek dotyczył wyboru szyby do XJR. Podałem prosty przykład jak ją usztywnić. Było zimno do tej pory, zwłaszcza o 5 rano, więc nie zdejmowałem. Teraz zdjąłem ale bez to lipa jest :( Przy 120 wiatr chce mi kask ze łba zabrać a wyprzedanie tira z bocznym prawym wiatrem to masakra jest :(

Siakoś się nie zgadzam z tą teorią, wiatr zaczyna przeszkadzać powyżej 170, a na boczny wiatr szyba i tak nie pomaga, chyba że jeszcze o jakiejś szybie z boku myślisz.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

Awatar użytkownika
Pershing
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2005
Województwo: G-pomorskie

Postautor: Pershing » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:14

Przy takich prędkościach chyba nic nie pomoze. Jedynie silowac sie z wiatrem i polozyc sie na bak. Sorry ten motocykl daje swobode do 150 km na godzine. Musisz sie z tym pogodzić. To nie jest sport. Taki jest naked
Kontakt 782267431 ;)

asedio

Postautor: asedio » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:26

Flanker, u siebie to masz wiaterki nawet zimą tutaj p...dzi non stop i to często znad Grenlandii.
Jak u ciebie jest 20 stopni to u nas 5.. często ;) Swego czasu jeździłem na wyścigi kolarskie po całej Polsce, wiem co mówię ;) jak kolarze jedzie na 250 watach to byle wiatr daje popalić. Szybkę zakładam z powrotem. Może też miękki już jestem ;). Twardy to ja kiedyś byłem jak przy -17 jeździłem rowerem po 2-3h. Teraz już mnie to nie bawi. Z czasem zmienie na tę pierwszą co marszo zapodał bo jest łądna.

asedio

Postautor: asedio » czwartek, 19 kwietnia 2018, 21:21

Perszing1988 pisze:Przy takich prędkościach chyba nic nie pomoze. Jedynie silowac sie z wiatrem i polozyc sie na bak. Sorry ten motocykl daje swobode do 150 km na godzine. Musisz sie z tym pogodzić. To nie jest sport. Taki jest naked

Wyprzedzanie bezpieczne i skuteczne tira to 160 co najmniej musi być ;) bo tir długi jest :)

asedio

Postautor: asedio » czwartek, 19 kwietnia 2018, 21:34

GhostDog pisze:Aseido, jeśli chciałeś czopera to po co kupiłeś nakeda ? Na chuj szyba od Virago w xjr?

A Ty masz w swoim tak wszystko naked? ;)
czy może pług, albo szybę, albo kufer albo tłumik od sporta? ;) Ale zgadzam się, w XJR żaden pług, szyba, kufry nijak nie pasują. Nawet kask trza dobry dobrać. Dlatego kupiłem XJR bo na golasa wygląda pięknie ale nie do patrzenia człek je kupuje tylko musi od czasu do czasu gdzieś pojechać.

Awatar użytkownika
Flanker

Postautor: Flanker » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:03

asedio pisze:
GhostDog pisze:Aseido, jeśli chciałeś czopera to po co kupiłeś nakeda ? Na chuj szyba od Virago w xjr?

czy może pług, albo szybę, albo kufer albo tłumik od sporta? ;) Ale zgadzam się, w XJR żaden pług, szyba, kufry nijak nie pasują. Nawet kask trza dobry dobrać. Dlatego kupiłem XJR bo na golasa wygląda pięknie ale nie do patrzenia człek je kupuje tylko musi od czasu do czasu gdzieś pojechać.

Eee, szybę weebałem, ale kufer z tyłu wożę. Skrzynka potrzebna jest, ubranie do pracy tam mam.

Awatar użytkownika
marszo
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: marszo » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:43

Co poradzę, że wygodny się zrobiłem i siedzenie na koniu przez 2h powyżej 120km/h mnie po prostu wkurwia :) Szkoda mi czasu jechać wolniej bo wtedy żałuje, że samochodu nie wziąłem, a od czasu do czasu trzeba skorzystać "z tych pięknych okoliczności przyrody" i wraz ze Starą wybrać się gdzieś, posmażyć kiełbasy nad ogniskiem :) Jej CBF500 nie uciągnie moich 100kg +ona + sakwy- zresztą to też naked wymiarów motorynki więc resztkę szacunku do siebie mam i unikam jazdy tym pierdkiem :P

Awatar użytkownika
marszo

Postautor: marszo » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:46

Unfamiliar pisze:Widzę masę mądrych komentarzy... więc odniosę się tylko ku jednej przestrodze. Deflektor sam w sobie nie jest zły, jednak trzeba uważać bardzo na ostre podmuchy wiatru w twarz, gdyż... potrafi złamać owiewkę do której jest mocowany. A wtedy robi się baaaardzo niebezpiecznie.

Zasłyszane czy z autopsji? Moje pierwsze odczucie co do deflektora było właśnie takie, że to może jednak nie ma prawa utrzymania się na szybie.

asedio

Postautor: asedio » piątek, 20 kwietnia 2018, 05:55

O np. dziś rano, że zimno to tam... w d..ie ale zero wiatru, zero aut co by zawirowania robiły i jechało się bez szyby super. Powietrze dmuchało ale tak rowno, szum rowny, mruczenie Devil'a było pięknie słychać. A co dopiero byłoby jakby było tak i 25 stopni to bajka jazda bez szyby. Tak, to ja na golasa mógłby jeździć a nie tak jak wczoraj, wiatr, tiry i auta z przodu z tyłu po przeciwnej i tylko szarpanie naokrągło. Z szybą znowu ciut lepiej w takim kotle ale bez wiatru gorzej. Sama szyba robi mały kociołek zawirowań wokół łba.

Awatar użytkownika
pioro
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie

Postautor: pioro » piątek, 20 kwietnia 2018, 06:19

asedio pisze:Flanker, u siebie to masz wiaterki nawet zimą tutaj p...dzi non stop i to często znad Grenlandii.

A gdzie Ty kolego mieszkasz ??
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

asedio

Postautor: asedio » piątek, 20 kwietnia 2018, 06:33

Jak do mnie to w Dolna Wisła. Wiatraków mamy tu chyba z setkę. Kręcą się prawie non stop. Pioro a ty też nie masz lekko.

GhostDog
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie

Postautor: GhostDog » piątek, 20 kwietnia 2018, 07:15

asedio pisze:

Ja mam taki naked, że nawet nie mam błotników i lamp, a jak wsiadam na motóra to tylko w sandałach, nawet bez skarpet!

asedio

Postautor: asedio » piątek, 20 kwietnia 2018, 07:18

ale aku żelowy masz napewno zamaist tradycyjnego ;)

Awatar użytkownika
janot
Model i rocznik moto.: XJR1300 2000

Postautor: janot » piątek, 20 kwietnia 2018, 07:37

Jedno jest pewne. Ta szyba od Virago, to będzie bestseller

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

asedio

Postautor: asedio » piątek, 20 kwietnia 2018, 08:03

janot pisze:Jedno jest pewne. Ta szyba od Virago, to będzie bestseller

Mogę odsprzedać ;) Zobacz jak się pięknie zegary w tej chromowanej obwódce prezentują ;)

Awatar użytkownika
ciehom
Model i rocznik moto.: XJR1300 2001

Postautor: ciehom » piątek, 20 kwietnia 2018, 08:57

Taką mam: https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... -p586.html

Brzydka jest jak noc ale zdejmuje ładnie z klaty.
Przy moich 186 niestety w garnek dostaję, ale prędkości przelotowe wzrosły z 1,4 na 1,7.
Testowana przy 2,2. Nie odpadła :)

marszo pisze:Odsmażę kotleta- po ostatnim przelocie stwierdzam, że jestem miękka parówa i przeszkadza mi brak owiewki.
O względach estetycznych nie chce dyskutować bo wiem, że XJR z owiewką wygląda tragicznie.
Czy ktoś ma doświadczenia z poniższymi szybami i jak się sprawują przy prędkości ok 150 km/h
1 kandydat
https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... p4326.html
2 kandydat
https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... -p582.html
3 kandydat
https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... -p585.html
4 kandydat
https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... p2726.html
EDIT
5 Kandydat
http://allegro.pl/szyba-motocyklowa-uni ... 94179.html

Tak wiem FJR z XJR nie zrobię

Awatar użytkownika
pioro
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie

Postautor: pioro » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:32

asedio pisze:Jak do mnie to w Dolna Wisła. Wiatraków mamy tu chyba z setkę. Kręcą się prawie non stop. Pioro a ty też nie masz lekko.

Jak to na wyspach, a w dodatku nie dużych. Tutaj powiedzenie „piździ jak w Kieleckim” nabiera zupełnie innego znaczenia ...

.--. .. --- .-. ---
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

Awatar użytkownika
marszo

Postautor: marszo » piątek, 20 kwietnia 2018, 12:40

ciehom pisze:Taką mam: https://www.puig.pl/owiewki_uniwersalne ... -p586.html

Brzydka jest jak noc ale zdejmuje ładnie z klaty.
Przy moich 186 niestety w garnek dostaję, ale prędkości przelotowe wzrosły z 1,4 na 1,7.
Testowana przy 2,2. Nie odpadła :)
[/quote]

Osz Ty! Brzydka i cholernie wielka, ale skoro przelot jest 1,7+Vat to chyba przysiądę dziś wieczorem i przemyślę temat przy kieliszku :rotfl:
Masz jakieś zdjęcia ? :D

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » piątek, 20 kwietnia 2018, 12:49

Generalnie to do malych szybek puig to sie w ogole nie nadaje.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: Piotr_MC_85 » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:52

Nic nowego
marszo pisze:Co poradzę, że wygodny się zrobiłem i siedzenie na koniu przez 2h powyżej 120km/h mnie po prostu wkurwia

No to jest problem, jak się chce jechać na zlota, a jest 500-600 km do zrobienia.
Ja raczej po 7 godzinach nie narzekam przy bezwietrznych prędkościach, czyli do 160, powyżej szyba też wiele nie daje, na nowo koła nie wymyślisz.
Czasem warunki zmuszają zwolnić do 120 (jak na AOW), bo przy 130 bywa jak przy 220 i kark po pewnym czasie protestuje, ale jak wiatry umiarkowane to jest ok.

Awatar użytkownika
marszo

Postautor: marszo » sobota, 21 kwietnia 2018, 03:45

Piotr_MC_85 pisze:Nic nowego
marszo pisze:Co poradzę, że wygodny się zrobiłem i siedzenie na koniu przez 2h powyżej 120km/h mnie po prostu wkurwia

No to jest problem, jak się chce jechać na zlota, a jest 500-600 km do zrobienia.
Ja raczej po 7 godzinach nie narzekam przy bezwietrznych prędkościach, czyli do 160, powyżej szyba też wiele nie daje, na nowo koła nie wymyślisz.
Czasem warunki zmuszają zwolnić do 120 (jak na AOW), bo przy 130 bywa jak przy 220 i kark po pewnym czasie protestuje, ale jak wiatry umiarkowane to jest ok.

To fakt, ale ja przez całe życie mam plecak na sobie, a z nim jest ciut ciężej znosić 120km/h+ nawet jak się waży blisko 100kg :D Szukam alternatyw...a jak się nie sprawdzi to będę szukał FJR ;) cel to komfort przy 150 km/h na GPS ;)

Awatar użytkownika
Łysy
Model i rocznik moto.: XJR1200 97'
Województwo: L-lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: Łysy » sobota, 21 kwietnia 2018, 06:10

To źle wybrałeś, do lotów to od razu trzeba było FJR brać.
Dwie osoby, trasa, prędkość, bagaże (kufry) ... dla mnie nic tu do XJR nie pasuje ;-)

Awatar użytkownika
Holender
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie

Postautor: Holender » sobota, 21 kwietnia 2018, 13:01

Łysy pisze:To źle wybrałeś, do lotów to od razu trzeba było FJR brać.
Dwie osoby, trasa, prędkość, bagaże (kufry) ... dla mnie nic tu do XJR nie pasuje ;-)

Howgh.
Tutaj masz sprzęt spełniający Twoje wymagania:
https://www.olx.pl/oferta/2005-honda-gl ... 3;promoted
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
marszo

Postautor: marszo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:28

Potraficie przekonać do sprzedaży motocykla, ale sorry nie ma szans. Najwyżej będę toczył się 100km/h :)

Awatar użytkownika
janot
Model i rocznik moto.: XJR1300 2000

Postautor: janot » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:54

No i tak powinno być. Każdy w...ój na swój strój niech jeździ.

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie

Postautor: Unfamiliar » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:49

marszo pisze:
Unfamiliar pisze:Widzę masę mądrych komentarzy... więc odniosę się tylko ku jednej przestrodze. Deflektor sam w sobie nie jest zły, jednak trzeba uważać bardzo na ostre podmuchy wiatru w twarz, gdyż... potrafi złamać owiewkę do której jest mocowany. A wtedy robi się baaaardzo niebezpiecznie.

Zasłyszane czy z autopsji? Moje pierwsze odczucie co do deflektora było właśnie takie, że to może jednak nie ma prawa utrzymania się na szybie.

Z autopsji niestety.

Nie słuchaj tych szalonych głów.
Dopóki sam nie doświadczysz, nie potestujesz (nawet na pożyczonych), to te wszelkie opinie na temat wielkości, prędkości itd. są o kant dupy potłuc.

Awatar użytkownika
Wulu
Model i rocznik moto.: Xjr 1300 2001 rp06
Województwo: K-małopolskie

Postautor: Wulu » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:08

Na początku nie mogłem przyzwyczaić się do brania pędu powietrza na klatę. Postanowiłem, trza kupić owiewkę. Flanker sprzedawał (igła) kupiłem, założyłem, pojeździłem, zdemontowałem. Jak dla mnie... Przy mniejszych prędkościach coś daje. Miałem wrażenie, że w ręce było cieplej. Przy większych (dla mnie większych) np 140 miałem wrażenie, że traci sterowność. Zdemontowałem i jestem szczęśliwy. Krówka chyba nie lubi owiewek.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie

Postautor: Piotr_MC_85 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:29

marszo pisze:cel to komfort przy 150 km/h na GPS

Nie wiem jak z kuframi (mam torby Motodetail na wyjazdy), da się zrobić, ale silniejszy wiatr może to zniweczyć. No i ja na razie bez plecaka jeżdżę, ale z czasem może się to zmienić.

Awatar użytkownika
cypi
Model i rocznik moto.: xjr 1300 2010
Województwo: E-łódzkie

Postautor: cypi » wtorek, 1 maja 2018, 08:04

co sadzicie o takiej szybce https://yama-sklep.pl/2pn-f83j0-00-00-sportowa-szyba
lub o takiej http://polandposition.pl/produkt/xjr130 ... -1y365-00/
może ktoś już posiada? proszę o opinie
:->

Awatar użytkownika
Flanker

Postautor: Flanker » wtorek, 1 maja 2018, 08:52

Pierwsza do dupy, druga niestety niedostępna, a nawet jak była dostępna kosztowała krocie.

Wróć do „Dodatki do motocykli.”